Novinky Tlačové správy a stanoviská 12.10.2021

Varšavský digitálny summit 2021: Digitalizácia je pre strednú a východnú Európu kľúčom k úspechu

Summit bol venovaný podpore digitalizácie, vystúpil na ňom aj Mário Lelovský z ITAS.

CEE Digital Summit 2021 vo Varšave sa konal 7. 10., rok po prijatí Varšavskej digitálnej deklarácie. Stretlo sa na ňom 14 IT organizácií z 11 krajín a nechýbali ani viacerí významní vládni predstavitelia z krajín východnej a strednej Európy. Summit v osobnom liste pozdravil aj poľský prezident Andzrej Duda.

Účastnici spoločne vyjadrili intenzívnu podporu digitalizácie začínajúcich malých a stredných podnikov vo východnej a strednej Európe. Podporili aj rozvoj jednotného a jasného regulačného prostredia pre digitálnu ekonomiku v našom regióne.  

VIDEO: Diskusný panel na CEE Digital Summit 2021 vo Varšave s Máriom Lelovským.

Slovensko na summite reprezentoval prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský, ktorý vystúpil s prezentáciou venovanou hodnoteniu schopností občanov a mladých ľudí na lepšiu orientáciu v dobe digitálnej transformácie. V prezentácii okrem iného zdôraznil, že úroveň digitálnych kompetencií a zručností sú v tejto otázke kľúčovými faktormi.

Účastníkov summitu taktiež informoval o skúsenostiach ITAS a Digitálnej koalície s testovaním a certifikáciou digitálnych zručností počas 10. ročníkov IT Fitness Testu, ako aj o príprave testovania IT zručností v regióne V4, ktoré by sa malo uskutočniť v priebehu budúceho roka. O zapojenie sa do projektu v budúcnosti prejavili záujem aj ďalšie krajiny ako Lotyssko, Bulharsko.

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Hlavná cena v súťaži IT Fitness Test 2021 má svojho majiteľa

Čítaj viac

Novým členom ITAS sa stala spoločnosť Plaut Slovensko

Čítaj viac
Nezaradené
11.1.2022

Verejné pripomienkovanie štátnych IT projektov (11. 1. 2022)

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.