Novinky Tlačové správy a stanoviská 12.10.2021

Varšavský digitálny summit 2021: Digitalizácia je pre strednú a východnú Európu kľúčom k úspechu

Summit bol venovaný podpore digitalizácie, vystúpil na ňom aj Mário Lelovský z ITAS.

CEE Digital Summit 2021 vo Varšave sa konal 7. 10., rok po prijatí Varšavskej digitálnej deklarácie. Stretlo sa na ňom 14 IT organizácií z 11 krajín a nechýbali ani viacerí významní vládni predstavitelia z krajín východnej a strednej Európy. Summit v osobnom liste pozdravil aj poľský prezident Andzrej Duda.

Účastnici spoločne vyjadrili intenzívnu podporu digitalizácie začínajúcich malých a stredných podnikov vo východnej a strednej Európe. Podporili aj rozvoj jednotného a jasného regulačného prostredia pre digitálnu ekonomiku v našom regióne.  

VIDEO: Diskusný panel na CEE Digital Summit 2021 vo Varšave s Máriom Lelovským.

Slovensko na summite reprezentoval prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský, ktorý vystúpil s prezentáciou venovanou hodnoteniu schopností občanov a mladých ľudí na lepšiu orientáciu v dobe digitálnej transformácie. V prezentácii okrem iného zdôraznil, že úroveň digitálnych kompetencií a zručností sú v tejto otázke kľúčovými faktormi.

Účastníkov summitu taktiež informoval o skúsenostiach ITAS a Digitálnej koalície s testovaním a certifikáciou digitálnych zručností počas 10. ročníkov IT Fitness Testu, ako aj o príprave testovania IT zručností v regióne V4, ktoré by sa malo uskutočniť v priebehu budúceho roka. O zapojenie sa do projektu v budúcnosti prejavili záujem aj ďalšie krajiny ako Lotyssko, Bulharsko.

Komentovať

Ďalšie Aktuality

SLEDUJTE NAŽIVO: CEE Digital Summit Warsaw 2021

Čítaj viac

Po talentovaných ukrajinských študentoch IT prídu na Slovensko aj itečkári z Moldavska

Čítaj viac

Prezidentom IT Asociácie Slovenska ostáva Emil Fitoš, chce sa zamerať na posilňovanie digitálnej ekonomiky

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.