Špeciálny HN Club s kandidátmi na poslancov Európskeho parlamentu 25. 4. 2019 Viac info

Legislatíva

Podieľame sa na tvorbe dôležitej legislatívy v oblasti informatizácie a digitalizácie, vďaka čomu odstraňujeme prekážky v podnikaní.

1
Aktívny projekt
01.

SEWA

V roku 2018 SEWA ušetrila viac ako 386-tisíc eur v komoditách elektrozariadenia a batérie, ktoré svojim členom – výrobcom a dovozcom elektrozariadení – vrátila vo fakturácii za 4. kvartál. SEWA sa podarilo v roku 2018 priniesť aj úsporu pre členov vo výške 20 % z celoročných recyklačných poplatkov. SEWA, a.s. bola založená v roku 2005 výrobcami združenými v IT Asociácií Slovenska (ITAS) a v Asociácii dovozcov audiovizuálnych technológií (ADAT) s cieľom zabezpečovať nákladovo efektívne služby kolektívneho plnenia v oblasti elektrozariadení a elektroodpadu pre členov asociácií a ďalších výrobcov elektrozariadení. V roku 2012 spoločnosť European Recycling Platform (ERP) získala minoritný podiel v spoločnosti SEWA, a.s. V súčasnosti SEWA / ERP Slovensko poskytuje služby kolektívneho plnenia pre komodity elektro, batérie a akumulátory, obaly a neobalové výrobky a počtom členov a komplexnosťou služieb je najväčšou organizáciou zodpovednosti výrobcov elektrozariadení na slovenskom trhu. SEWA, a.s. v súčasnosti zabezpečuje plnenie legislatívnych povinností súvisiacich s recykláciou elektroodpadu a batérií pre svojich 575 členov. Zároveň sa spolu s ITAS aktívne zapája do formovania legislatívneho prostredia.

Pre viac informácií o SEWA navštívte stránku www.sewa.sk.

Fakty a ciele

01.

SEWA pomáha plniť zákonné povinností výrobcov.

02.

Učí deti aj dospelých recyklovať.

03.

Pomáha firmám, inštitúciám, obciam a mestám bezstarostne sa zbavovať starých elektrozariadení a batérií a šetriť tým naše životné prostredie.

04.

Pomáha výrobcom a dovozcom elektrozariadení, batérií a akumulátorov a obalov rásť.

Súvisiace články

Nový zákon o štátnej informatizácii vítame, no vidíme aj úskalia, ktoré so sebou prináša

Čítaj viac
Novinky
20.2.2019

Konferencia SOFTECON 2019 o umelej inteligencii

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.