Novinky Napísali o nás 2.2.2021

Mário Lelovský pre Živé.sk: Školstvo nebolo na digitálne vzdelávanie pripravené, koronakríza to zlepšila

Pandémia prinútila učiteľov a žiakov oveľa aktívnejšie používať digitálne prostriedky.

Dnes je, dúfam, každému jasné, že dištančné vzdelávanie je „must“, hovorí v rozhovore pre Živé.sk Mário Lelovský z IT Asociácie Slovenska a Digitálnej koalície.

„Online dištančné vzdelávanie sa vôbec nepoužívalo, lebo nebolo na čo a len 21 % učiteľov pred tromi rokmi povedalo, že digitálne zariadenia a digitálne učivo používa aktívne. Teraz boli žiaci a učitelia donútení používať digitálne technológie oveľa viac. Z tohto pohľadu to hodnotím pozitívne. Horšie je, že slovenské školstvo nebolo na online digitálne vzdelávanie pripravené,“  dodáva.

Celý rozhovor si prečítajte TU.

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Žiadne „omáčky“, ale ukážky, ako reálne AI funguje v biznise: na workshope sme ukázali aj to, ako AI pomáha pri spracovaní tajných odposluchov

Čítaj viac

Otvorený list európskych IT asociácií: Potrebujeme skutočné zjednodušenie európskeho digitálneho prostredia

Čítaj viac

Zamestnávatelia vyzývajú vládu na urýchlené zavedenie skutočných prorastových opatrení

Čítaj viac

Táto stránka používa cookies

Súbory cookie používame na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránok, na poskytovanie funkcií sociálnych médií a na vylepšenie a prispôsobenie obsahu a reklám. Viac o cookies

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.