Novinky Tlačové správy a stanoviská 3.6.2019

IT Fitness Test 2019 prekročil hranicu 10 000 riešiteľov

Najväčšie problémy žiakom a študentom spôsobujú úlohy z oblasti kancelárskych nástrojov.

K dnešnému dňu sa do 8. ročníka najväčšieho testovania digitálnych zručností na Slovensku zapojilo viac ako 10-tisíc žiakov a študentov základných, stredných a vysokých škôl, testy však vypĺňali aj zvedavci, ktorí chceli spoznať skutočnú úroveň svojich digitálnych zručností.

IT Fitness Test 2019 zatiaľ vyplnilo 10 253 riešiteľov, do testu pre základné školy sa zapojilo 6292 riešiteľov, verziu pre stredné školy  vyplnilo 3961 riešiteľov. Podľa priebežných výsledkov predstavuje priemerná úspešnosť v kategórii stredných a vysokých škôl 47 %, o niečo lepšie sú na tom žiaci základných škôl, ich priemerná úspešnosť predstavuje 51 %.

Priebežné štatistiky – test pre základné školy

Test zatiaľ vyplnilo viac chlapcov ako dievčat, priemerná úspešnosť dosahuje 51 %. Dievčatám sa však vďaka priemernej úspešnosti 52 % darí viac ako chlapcom.

Priebežné štatistiky – test pre stredné a vysoké školy

Test zatiaľ vyplnilo viac mužov ako žien, priemerná úspešnosť dosahuje 47 %. V tejto verzii testu sú úspešnejší muži, ktorí dosahujú priemernú úspešnosť 48 % (ženy 46%).

Medzi školy s najväčšou účasťou sa zaradili Gymnázium A. Kmeťa, Banská Štiavnica (210 riešiteľov), Gymnázium A. Einsteina, Bratislava (108), Cirkevná ZŠ Narnia, Bratislava (288) či SOŠ, Dubnica nad Váhom (166).

„Vidíme mierne zlepšenie v riešení úloh o kybernetickej bezpečnosti, no stále zaostávajú za očakávaniami. Akonajslabšia sa nám však javí práca s kancelárskymi nástrojmi – je vidieť, že školy žiakov a študentov v tejto oblasti nepripravujú na požadovanej úrovni. Pre nás ako zamestnávateľov je však úroveň pripravenosti v tejto oblasti kľúčová a požadujeme, aby mladí ľudia prišli do praxe s adekvátnymi znalosťami. Je totiž nemysliteľné, aby sa
so základnými kancelárskymi balíkmi učili pracovať až po nástupe do práce,“

prvý viceprezident ITAS Mario Lelovský.

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Členom ITAS sa stala spoločnosť BSC Line s.r.o.

Čítaj viac

AKTUALIZOVANÉ 17. 1: Pripomenkovanie štúdií uskutočniteľnosti k verejným IT projektom (január 2020)

Čítaj viac

Brexit sa blíži: Ak ste v UK a zvažujete návrat na Slovensko, máte šancu nájsť si skvelú prácu

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.