Novinky Napísali o nás 11.5.2020

Komentár Emila Fitoša pre Hospodárske noviny: Úspory pri IT štátu vnímajme reálne

Otázkou je, prečo vo verejnej správe nevidíme rovnaké úspory a prínosy z IT ako v komerčnom svete.

Digitalizácia dramaticky zmenila celé odvetvia a bez digitálnych technológií a ich aplikácie v biznise sa dnes nezaobíde prakticky žiadny hospodársky sektor. Digitálne inovácie veľmi intenzívne vstúpili do finančných služieb, maloobchodu, veľkoobchodu, energetiky, telekomunikácií či výroby.

Pojem Priemysel 4.0 už nie je len slovom, ktorým sa oháňajú európski politici a marketéri, digitalizácia priemyslu sa deje tu a teraz. Vo všetkých spomínaných odvetviach prišlo vďaka zavedeniu digitálnych technológií k zásadným zmenám procesov, organizačných štruktúr, ľudských zdrojov a aj obsluhy klientov.

Čo s verejnou správou?

V nedávnej diskusii s vicepremiérkou Veronikou Remišovou v Rádiu Slovensko sme sa zhodli na jednej zásadnej veci: štíhlejšie a efektívnejšie úrady sa v čase hospodárskeho poklesu môžu stať zdrojom obrovských úspor na prevádzke štátu. Som rád, že práve toto je jedna z jej top priorít, ktoré si stanovila.

Otázkou teda je, prečo vo verejnej správe nevidíme rovnaké úspory a prínosy z IT ako v komerčnom svete, napriek tomu, že dodávateľmi sú tie isté firmy.

Pokračovanie komentára nájdete na stránkach HNonline.sk alebo v aktuálnom vydaní Hospodárskych novín. 

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Hlavná cena v súťaži IT Fitness Test 2021 má svojho majiteľa

Čítaj viac

Novým členom ITAS sa stala spoločnosť Plaut Slovensko

Čítaj viac
Nezaradené
11.1.2022

Verejné pripomienkovanie štátnych IT projektov (11. 1. 2022)

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.