Novinky Tlačové správy a stanoviská 23.8.2021

IT Fitness Test 2021 má rekordný počet respondentov

IT Fitness Test je najväčšie a najrozsiahlejšie komplexné testovanie IT zručností na Slovensku, počas 10 ročníkov sa doň zapojilo 270 000 riešiteľov.

Ide o overený a vyskúšaný spôsob testovania digitálnej gramotnosti, test zároveň poskytuje reálny obraz o tom, na akej úrovni sú naše IT zručnosti. Test je pre každého dostupný zdarma na novej a vylepšenej stránke ITfitness.sk. Jeho oficiálna a certifikovaná časť tento rok trvala od 3. mája do 31. júla. 

Organizátor a vyhlasovateľ testu, Digitálna koalícia – Národná koalícia pre digitálne zručnosti a povolania, si pri štarte stanovila jednoznačný cieľ: zdvojnásobiť počet respondentov, ktorí sa do testovania zapoja. V roku 2020 ich bolo niečo cez 21–tisíc, bola to teda ambiciózna a neľahká výzva. Nakoniec sa podarilo túto métu prekonať viac ako dvojnásobne a v jubilejnom 10. ročníku sa do testovania zapojilo takmer 50–tisíc respondentov a takmer tisícka škôl z celého Slovenska.

Najväčšou novinkou aktuálneho ročníka bol test v maďarčine určený pre školy s vyučovacím jazykom maďarským. Spolu s autormi testu na ňom pracoval skúsený tím maďarských pedagógov a prekladateľov. Príjemným spestrením bola súťaž o množstvo atraktívnych cien, ktorá žiakov, študentov, ale aj učiteľov a školy motivovala, aby sa do testovania zapojili vo väčšej miere.

Digitálna koalícia sa zároveň rozhodla podporiť IT Fitness Test 2021 rozsiahlou online kampaňou, zameranou na tri cieľové skupiny: žiakov a študentov, učiteľky a učiteľov a školy. Online kampaň bola v réžii digitálnej agentúry SCR interactive.

V kampani sa objavili aj známi influenceri  Selassie a Fifqo, ktorí test podporili počas ich live streamov, na Instagrame, ale aj formou špeciálnych videopostov. Podarilo sa tak efektívne osloviť jednu z kľúčových cieľových skupín: mladých ľudí vo veku 12 až 20 rokov.

Propagácii tohtoročného IT Fitness Testu nesporne pomohlo aj priame oslovenie základných a stredných škôl Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vďaka výzve zo strany ministerstva sa do testovania zapojilo oveľa viac nových škôl, a tým pádom rapídne stúpol aj počet respondentov.

Poďakovanie za podporu patrí aj Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a v neposlednom rade aj hlavnému partnerovi IT Fitness Testu 2021, spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko, bez ktorej by sa tohtoročné testovanie určite nepodarilo zrealizovať na takej vysokej úrovni.

Oficiálne výsledky IT Fitness Testu 2021 budú vyhlásené na jeseň spolu so zverejnením záverečnej správy.

 

 

 

 

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Prezidentom IT Asociácie Slovenska ostáva Emil Fitoš, chce sa zamerať na posilňovanie digitálnej ekonomiky

Čítaj viac

VIDEO Správy RTVS: Zamestnávatelia kritizujú štátnu aplikáciu

Čítaj viac

Aplikácia na QR kódy mohla byť k dispozícii už pred polrokom. Napriek platným vyhláškam ÚVZ však nie je dodnes poriadne nasadená

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.