Medzinárodná konferencia Energy Manifest (5. 11. Stará tržnica Bratislava) Registrácia & lístky
Odborné články 15.11.2017

IT Asociácia Slovenska predstavila návrhy riešenia stavu informatizácie, vzdelávania v IT či vládneho cloudu (+prezentácie ITAPA 2017)

Na medzinárodnom kongrese ITAPA 2017 vystúpili so svojimi príspevkami aj predstavitelia IT Asociácie Slovenska, pozrite si ich prezentácie.

Informatizácia je komplexný projekt, no ak sa nezmení súčasná prax štátu v oblasti eGovernmentu a IT, Slovensko bude hospodársky a aj spoločensky stagnovať. Čo treba spraviť pre zlepšenie súčasného stavu, aby sa veci pohli dopredu a ako vníma potrebu profesionalizácie slovenského eGovernmentu a IKT sektora prezident IT Asociácie Slovenska Emil Fitoš? Pozrite si jeho prezentáciu z kongresu ITAPA 2017.

Emil Fitoš: Profesionalizácia slovenskej informatizácie (prezentácia ITAPA 2017)
 
 
Bez kvalitného vzdelávania nebudeme mať ani kvalitných IT špecialistov a na digitálnu transformáciu spoločnosti nebudeme pripravení. Varovným signálom je, že v roku 2020 bude na Slovensku v IT sektore chýbať až 20 000 zamestnancov. Riešením môže byť aj nový študijný program Profesijne orientovaný bakalár, o ktorom vo svojej prezentácii na kongrese ITAPA 2017 hovoril prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.
 
 
Mário Lelovský: Digitálna koalícia/Profesijne orientovaný bakalár (prezentácia ITAPA 2017)
 
Člen prezídia IT Asociácie Slovenska Peter Weber na kongrese ITAPA 2017 predstavil riešenia v oblasti hybridného vládneho cloudu, typické prípady jeho využitia, funkciu Sprostredkovateľa v Hybridnom vládnom cloude, certifikáciu cloudových služieb, ale aj akčný plán a podmienky realizácie tohto projektu.

Peter Weber: Hybridný vládny cloud (prezentácia ITAPA 2017) 

Komentovať

Ďalšie Aktuality

3 zmeny, ktoré ovplyvnia IT priemysel na Slovensku (komentár Emila Fitoša)

Čítaj viac

Tech konferencia Call to Action nebude žiadna nuda plná omáčok

Čítaj viac

Budúcnosť sektorových identifikátorov je dnes nejasná

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.