Novinky Napísali o nás 26.4.2019

Eurokandidáti otvorili na HNclube kontroverzné témy: Konšpirácie, zdaňovanie Facebooku či eurozákazy

Budúcnosť Únie, ekonomická kondícia Slovenska v európskej superinštitúcii, digitalizácia či regulácie. To boli hlavné témy, ktoré riešila desiatka kandidátov v nadchádzajúcich eurovoľbách na špeciálnom vydaní HNclubu.

(Zdroj: Hospodárske noviny) – Pozvanie prijali Ivan Štefanec z KDH, Peter Broz z Kresťanskej únie, József Nagy z Most-Híd, Igor Matovič z Obyčajných ľudí, Vladimír Bilčík za koalíciu Spolu a Progresívne Slovensko, Eugen Jurzyca z SaS, Peter Pčolinský zo Sme rodina, Monika Beňová zo Smer-SD, Pál Csáky z SMK a Jaroslav Paška z SNS.

„Chcem oceniť, že tu máme takú širokú paletu kandidátov z politických strán, ktorí sa usilujú o miesta v Európskom parlamente,“ ocenil na úvod portfólio hostí HNclubu Ladislav Miko, šéf zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Diskusiu si môžete pozrieť tu:

Desiatka lídrov z kandidátok najrelevantnejších politických strán, ktoré sa snažia zabojovať o europarlament, sa dotkla viacerých tém, ktoré v súčasnosti rezonujú v kruhoch Únie.

Jednou z nich bola aj problematika európskych regulácií, ktorá hostí rozdelila na dva tábory. „Naozaj je veľký problém v reguláciách. Pozrime sa, kto dostáva výnimky. Kúpele, hnedé uhlie, hotely či penzióny,“ podčiarkol poslanec za SaS Eugen Jurzyca.

Monika Beňová zase uviedla, že práve Európska únia plánuje v blízkej budúcnosti investovať do podpory technologických firiem miliardy eur. S témou regulácií súvisela aj téma hybridných hrozieb.

Práve problematika európskych pravidiel sa stáva témou číslo jedna konšpiračných médií, ktoré sú často využívané v tzv. hybridných vojnách. Desiatka kandidátov rozanalyzovala na európskej úrovni aj problém ovplyvňovania verejnej mienky rôznymi kanálmi najmä prostredníctvom online platforiem.

Diskusiu moderovala šéfredaktorka Hospodárskych novín Marcela Šimková a prezident It Asociácie Slovenska Emil Fitoš.

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Trend: Na cudzineckej polícií ide o nervy, ale Slovensko je pre Ukrajincov ako Nemecko pre Slovákov

Čítaj viac

Začala sa ďalšia letná škola pre ukrajinských študentov IT

Čítaj viac

Mário Lelovský pre Trend: Keby sa vrátila polovica emigrantov, Slovensko by bolo tigrom strednej Európy

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.