Novinky Tlačové správy a stanoviská 14.1.2019

Ako pritiahnuť Slovákov z UK domov? Odpoveď ponúkne podujatie Work in Slovakia – Good Idea!

(ITAS, TASR) – Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Zastupiteľským úradom SR v Londýne, IT Asociáciou Slovenska, Business Services Centres Forum Americkej obchodnej komory na Slovensku a ďalšími partnermi z Digitálnej koalície pripravil stretnutie Slovákov pracujúcich vo Veľkej Británii so zástupcami spoločností zo sektoru zdieľaných služieb a IT zo Slovenska pod názvom Work in Slovakia – Good Idea! 

Na dnešných pracovných raňajkách s médiami o tom infomovali podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši a prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.
Stretnutie sa uskutoční 24. januára 2019 v Londýne a jeho cieľom je motivovať mladých pracujúcich Slovákov k návratu z Veľkej Británie späť na Slovensko. V súvislosti s vystúpením Spojeného kráľovstva z Európskej únie a zmenou pracovných podmienok môže podujatie výrazne zavážiť v ich rozhodnutí vrátiť sa domov.

Foto: ÚPPVII

„Chceme, aby sa títo ľudia vrátili späť, a ideme do Londýna s pracovnými ponukami, ktoré by mohli záujemcov zaujať,“ poznamenal R. Raši.

Podľa neho je IT sektor na Slovensku jedným z tých, kde chýba veľké množstvo zamestnancov. Mário Lelovský uviedol, že najčastejšie odchádzajú do zahraničia pracovať mladí ľudia do 30 rokov.

Podľa neho viacero Slovákov bude z dôvodu brexitu uvažovať o tom, že by sa vrátili naspäť na Slovensko.

„Slováci v zahraničí majú perfektnú angličtinu, nemajú problém so zmennými prevádzkami, vedia pracovať tvrdo,“ povedal Lelovský.

Partneri z firemnej oblasti aktuálne ponúkajú vyše 40 pracovných pozícií, po zaškolení vo firmách z odvetvia IT či v centrách zdieľaných služieb bude možné záujemcom ponúknuť zaujímavé pracovné miesta v Bratislave, Košiciach a v Banskej Bystrici. Zoznam firiem a pozícií je dostupný na webe http://www.amcham.sk/work-in-slovakia-good-idea.

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Trend: Na cudzineckej polícií ide o nervy, ale Slovensko je pre Ukrajincov ako Nemecko pre Slovákov

Čítaj viac

Začala sa ďalšia letná škola pre ukrajinských študentov IT

Čítaj viac

Mário Lelovský pre Trend: Keby sa vrátila polovica emigrantov, Slovensko by bolo tigrom strednej Európy

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.