Novinky Napísali o nás 9.9.2021

VIDEO Správy RTVS: Zamestnávatelia kritizujú štátnu aplikáciu

Zástupcovia podnikateľov kritizujú štát za neskoré zavedenie aplikácie OverPass. Pre časť mobilných zariadení ju spustili až tento týždeň. 

Vo verzii pre systém Android je aplikácia OverPass funkčná necelé dva týždne. Verziu pre iPhony spustili začiatkom tohto týždňa (t.j. 30. 8.). Zástupcovia zamestnávateľov a IT firiem štátu ešte začiatkom roka ponúkali vlastné riešenie.

Podľa prvého viceprezidenta Republikovej únie zamestnávateľov a ITAS Mária Lelovského je táto potreba známa minimálne pol roka, k tomu vydal Úrad verejného zdravotníctva vyhlášku 10. 8., že od 16. augusta je potrebné tieto aplikácie používať. Štát meškal s riešením.

„Zdá sa nám, ako keby zodpovední na ministerstve zdravotníctva ani po roku a pol pandémie nezobrali vážne, že boj s COVID-19 by mal byť založený na správnych informáciách a na dátach, a že bez fungujúcich informačných systémov ich prosto nebudú mať,“ uviedol pre RTVS prezident ITAS Emil Fitoš.

Viac sa dozviete vo VIDEU.

Foto & video: RTVS

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Prezidentom IT Asociácie Slovenska ostáva Emil Fitoš, chce sa zamerať na posilňovanie digitálnej ekonomiky

Čítaj viac

Aplikácia na QR kódy mohla byť k dispozícii už pred polrokom. Napriek platným vyhláškam ÚVZ však nie je dodnes poriadne nasadená

Čítaj viac

IT Fitness Test 2021 má rekordný počet respondentov

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.