Novinky Tlačové správy a stanoviská 20.8.2020

Úspešný začiatok 3. medzinárodnej Letnej školy na VŠEMvs

Napriek množstvu administratívnych prekážok a predovšetkým prísnych opatrení na prechod štátnej hranice s Ukrajinou v súvislosti s predchádzaním nákazy COVID-19 sa nám spoločne s Digitálnou koalíciou, firmami, Vysokou školou ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave (VŠEMvs) a s podporou predstaviteľov Európskej migračnej agentúry podarilo otvoriť už 3. ročník Letnej školy pre ukrajinských študentov.

(Text: tlačová správa VŠEMvs) Tento rok prišlo 17 študentov z partnerských univerzít v Odese, Charkove, Kyjeve, Ľvove, Černivci a Užhorodu. Študenti uspeli vo výberovom konaní pre prijatie do 2. ročníka spoločných magisterských programov, ktoré sa budú realizovať na VŠEMvs v Bratislave.

Počas letnej školy v mesiacoch august a september študenti absolvujú intenzívny kurz slovenského jazyka na úroveň A2, kurz programovania Java a budú vykonávať odbornú prax – stáže vo vybraných IT spoločnostiach v Bratislave a Košiciach.

Foto: VŠEMvs

Vedenie VŠEMvs, ale aj ukrajinskí študenti ocenili dôkladnú prípravu prechodu štátnou hranicou, osobitnú prepravu z hraničného prechodu na internát, ako aj pripravené karanténne opatrenia na internáte v súlade s pokynmi Úradu verejného zdravotníctva. To všetko sa podpísalo pod úspech negatívnych výsledkov kontrolných testov na COVID-19 a teda aj pod úspešný začiatok letnej školy.

Letná škola by sa nemohla začať bez prispenia projektového tímu, ktorý tvoria Marián Kováč, Lukáš Schlenger, Mário Lelovský, Ľuboš Cibák a Marián Vlasatý.

Zložitej, ale nakoniec úspešnej ceste ukrajinských študentov na Slovensko sa venuje aj reportáž Správ RTVS (link).

Komentovať

Ďalšie Aktuality

10. ročník IT Fitness Testu bol rekordný, zapojilo sa doň takmer 45-tisíc ľudí

Čítaj viac

Varšavský digitálny summit 2021: Digitalizácia je pre strednú a východnú Európu kľúčom k úspechu

Čítaj viac

SLEDUJTE NAŽIVO: CEE Digital Summit Warsaw 2021

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.