Novinky Tlačové správy a stanoviská 20.8.2020

Úspešný začiatok 3. medzinárodnej Letnej školy na VŠEMvs

Napriek množstvu administratívnych prekážok a predovšetkým prísnych opatrení na prechod štátnej hranice s Ukrajinou v súvislosti s predchádzaním nákazy COVID-19 sa nám spoločne s Digitálnou koalíciou, firmami, Vysokou školou ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave (VŠEMvs) a s podporou predstaviteľov Európskej migračnej agentúry podarilo otvoriť už 3. ročník Letnej školy pre ukrajinských študentov.

(Text: tlačová správa VŠEMvs) Tento rok prišlo 17 študentov z partnerských univerzít v Odese, Charkove, Kyjeve, Ľvove, Černivci a Užhorodu. Študenti uspeli vo výberovom konaní pre prijatie do 2. ročníka spoločných magisterských programov, ktoré sa budú realizovať na VŠEMvs v Bratislave.

Počas letnej školy v mesiacoch august a september študenti absolvujú intenzívny kurz slovenského jazyka na úroveň A2, kurz programovania Java a budú vykonávať odbornú prax – stáže vo vybraných IT spoločnostiach v Bratislave a Košiciach.

Foto: VŠEMvs

Vedenie VŠEMvs, ale aj ukrajinskí študenti ocenili dôkladnú prípravu prechodu štátnou hranicou, osobitnú prepravu z hraničného prechodu na internát, ako aj pripravené karanténne opatrenia na internáte v súlade s pokynmi Úradu verejného zdravotníctva. To všetko sa podpísalo pod úspech negatívnych výsledkov kontrolných testov na COVID-19 a teda aj pod úspešný začiatok letnej školy.

Letná škola by sa nemohla začať bez prispenia projektového tímu, ktorý tvoria Marián Kováč, Lukáš Schlenger, Mário Lelovský, Ľuboš Cibák a Marián Vlasatý.

Zložitej, ale nakoniec úspešnej ceste ukrajinských študentov na Slovensko sa venuje aj reportáž Správ RTVS (link).

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Trend: Na cudzineckej polícií ide o nervy, ale Slovensko je pre Ukrajincov ako Nemecko pre Slovákov

Čítaj viac

Začala sa ďalšia letná škola pre ukrajinských študentov IT

Čítaj viac

Mário Lelovský pre Trend: Keby sa vrátila polovica emigrantov, Slovensko by bolo tigrom strednej Európy

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.