Úvod Novinky ITAS TREND konferencia HR pre digitálny svet 2017: Ako zachrániť rozkvet nového ekonomického...

TREND konferencia HR pre digitálny svet 2017: Ako zachrániť rozkvet nového ekonomického piliera Košíc

1461
ZDIEĽAŤ
  1. apríl 2017, Hotel Yasmin, Košice

 

Z východoslovenskej metropoly sa v posledných rokoch stáva menšia obdoba amerického Silicon Valley. Počet zamestnancov v IT odvetví v Košiciach narástol od roku 2006 zhruba desaťnásobne. Ďalšiu expanziu brzdí nedostatok kvalifikovaných ľudí. Košické IT firmy by ročne dokázali prijať aj tisícku nových zamestnancov. Nevedia ich však zohnať a tlak na už aj tak prehriaty segment pracovného trhu rastie.

Ako reagovať na túto situáciu? Niektoré firmy sa snažia kampaňami nalákať slovenských expertov pracujúcich v Česku, iné organizujú rekvalifikačné kurzy pre ľudí bez technického vzdelania. Akékoľvek úsilie firiem však nedokáže suplovať rolu štátu, aby lepšie nasmeroval vzdelávanie na potreby trhu práce a prispel k tomu, aby jeden z pilierov hospodárstva neupadal, ale, naopak, napredoval.

Konferencia HR pre digitálny svet je priestorom pre výmenu skúseností, názorov a podnetov v oblasti náboru a riadenia IT ľudí, ako aj strategického smerovania slovenského školstva najmä v oblasti vedy a techniky.

Čo užitočné sa dozviete:

  • Výsledky prieskumu medzi ítéčkarmi o tom, čo im slovenské školy dali a čo sa museli doučiť prvé roky po nástupe do praxe.
  • Analýzy slovenského pracovného trhu v IT – štatistiky, dôsledky a možné scenáre.
  • Emigrácia informatikov. Prečo, kedy a kam odchádzajú, čo ich motivuje na odchod a čo by ich podnietilo k návratu?
  • Ako k nám dostať ítéčkarov zo zahraničia?
  • Digitálny svet sa mení – ako budú vyzerať technologické povolania budúcnosti? Akí IT ľudia budú najžiadanejší?
  • Ako zvládnuť byrokratické peklo, ak chcete do firmy prijať zahraničného IT experta?
  • Praktické príklady a skúsenosti, ako a do akej miery sa dajú absolventi humanitárnych odborov pretvoriť na užitočných ítéčkarov.
  • Inovatívne a efektívne spôsoby náboru – aké techniky a taktiky zaberajú pri lákaní IT odborníkov?
  • Ako reaguje vláda a samospráva? Dočkajú sa firmy zjednodušených pracovných povolení a zásadnej zmeny vzdelávania, aby jeden z pilierov znalostnej ekonomiky prekvital?

 

Program a prihlášku nájdete na stránke www.trendkonferencie.sk