Novinky 13.11.2017

Spoločne s partnermi sme odštartovali IT Akadémiu

Národný projekt IT Akadémia oficiálne predstavili na Kick off Meetingu vo Vedeckom parku Univerzity Komenského v Bratislave.

Zľava: Ján Turňa (gen. riaditeľ CVTI), Dušan Chrenek (vedúci zastúpenia EK na Slovensku), Oľga Nachtmannová (štátna tajomníčka MŠVVaŠ), Mário Lelovský (prvý viceprezident ITAS) a Peter Pellegrini (podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu). Foto: ITAS

(SITA, ITAS, 13. 11. 2017) – Na aktivitách projektu sa bude podieľať viac ako 300 základných škôl, 200 stredných škôl a päť univerzít – Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Žilinská univerzita, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre a dve vysoké školy v Košiciach – Univerzita Pavla Jozefa Šafárika a Technická univerzita.

„IT Asociácia Slovenska ako najvýznamnejší zástupca slovenského IKT sektora považuje za nevyhnutné, aby sa akútny problém nedostatočného vzdelávania IT špecialistov začal urýchlene riešiť. Môžem garantovať, že v ITAS projekt IT Akadémie maximálne podporíme, záleží nám na jeho úspešnej realizácii a výsledkoch. Verím, že vďaka IT Akadémii sa nám podarí nevyhovujúci stav vzdelávania mladých informatikov aspoň čiastočne zlepšiť, keďže bez kvalitných a vzdelaných ľudí nebudeme na digitálnu transformáciu spoločnosti pripravení,” uviedol prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.


Zdroj: TA3

Do IT Akadémie sa spolu zapojí vyše 36 000 žiakov a študentov a približne 2 100 učiteľov. Podľa slov podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho je dôležité, aby boli učitelia dostatočne kvalifikovaní a schopní odovzdávať svoje vedomosti študentom.

Vyučovať budú ľudia z praxe

„Vďaka spolupráci s IT firmami budú študentov vyučovať odborníci z praxe. Pre študentov je to niečo nové a iné, ak o niečom rozpráva človek, ktorý s IT žije,“ doplnil projektový manažér IT Akadémie Ján Turňa

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti na trhu práce so zameraním na profesie v oblasti informatiky a informačno – komunikačných technológií. Od realizácie projektu si autori sľubujú najmä ročný nárast počtu absolventov.

ITAS ocenila mladých robotikov COMPOTES

Mário Lelovský a mladí robotici COMPOTES. Foto: ITAS

Súčasťou programu bolo aj ocenenie mladého robotického tímu COMPOTES z FabLab, ktorý v uplynulom období dosiahol úspechy na viacerých medzinárodných súťažiach. “Veľmi nás teší, že sa slovenskému tímu COMPOTES napriek silnej konkurencii podarilo uspieť na významných podujatiach, preto mi bude cťou odovzdať im v mene členov IT Asociácie Slovenska symbolický šek na 1000 eur určených na nákup potrebných komponentov pre ich roboty. Verím, že aj vďaka tomuto príspevku budú môcť ešte viac napredovať a hájiť farby Slovenska,” dodal M. Lelovský.

 

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Blog Emila Fitoša: Nad technickým riešením očkovacích poukazov visí veľa otáznikov

Čítaj viac

ITAS: Je otázne, aký efektívny bude systém platenia poukážkami cez QR kódy

Čítaj viac

Štátna tajomníčka ministerstva zahraničných vecí Ingrid Brocková navštívi Moldavsko, podporí príchod moldavských IT talentov na Slovensko

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.