Boli sme pri vzniku centra pre výskum umelej inteligencie Slovak.AI. VIAC INFO TU
Nezaradené 25.4.2019

Najväčší technologický festival IXPO otvára brány už zajtra

IXPO je novodobé EXPO. Písmeno „I“ reprezentuje inováciu, inteligenciu, inšpiráciu a najmä interakciu.

(Zdroj: tlačová správa IXPO/ITAS) – Najväčší technologický festival na Slovensku je určený pre široký okruh ľudí, ktorí sa zaujímajú nielen o technológie, ale aj o to, čo nám prinesú do života. Na jednom mieste nájdete expozície viac ako 60 vystavovateľov futuristických technológií a gamingových vychytávok.

Na bratislavskom Tyršovom nábreží vyrástlo gigantické šapitó, ktoré bude hostiť technologický festival s výstavnou plochou 6 400 m². Nový koncept technologického podujatia pre nielen odbornú, ale aj širokú verejnosť si kladie za cieľ zapísať Slovensko na mapu digitálne sa transformujúcej Európy.

Foto: IXPO

Od robotov cez lietajúce autá až po vesmírne sondy

Ľudstvo tvorí úžasné technológie, ale súčasne sa pri tom zabáva. A tak to má byť. Navštívte futuristické expozície v našej technologickej zóne, vyskúšajte ich a užite si skvelú interaktívnu zábavu!

Čakajú vás inšpiratívne príbehy viac ako 100 spíkrov, novinky z herného sveta, digitálne umenie, prvý medzinárodný turnaj vo Fortnite a ešte oveľa viac. Či už ste odborník, nadšenec, rodina alebo teenager, na IXPO zažije každý z vás úžasný a nezabudnuteľný víkend.

Zdroj: IXPO

Mnohé technológie vystavené na IXPO budú mať na Slovensku svoju premiéru. Národné osvetové centrum v spolupráci so Slovenským národným múzeom uvedie projekt Slovakiana – zdigitalizované kultúrne dedičstvo, Úrad podpredsedu vlády pre informatizáciu predstaví plány SR v oblasti autonómnej mobility a odohrá sa tu aj slovenská premiéra modelu elektrického auta či elektrických motoriek.Vďaka virtuálnej realite sa návštevníci budú môcť zoznámiť s plánom najväčšieho slovenského mrakodrapu, ktorý je zároveň jedným z najväčších VR developerských projektov v Európe, novou nemocnicou Bory či sa prejsť po galérii Andyho Warhola. Milovníci umelej inteligencie a robotiky si zasa môžu bližšie obzrieť ako priemyselné, tak aj humanoidné roboty.

Podrobný program IXPO https://www.ixpo.sk/program
Vstupenky https://www.ixpo.sk/02_IXPO-Vstupenky_Plagat_Na_web.pdf

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Prezident ITAS Emil Fitoš k aktuálnej téme nahrádzania rodných čísel

Čítaj viac

Pätina dievčat uvažuje o štúdiu informatiky a kariére v tejto oblasti

Čítaj viac

Emil Fitoš v rozhovore pre Hospodárske noviny: IT služby štátu sú vzdialené používateľom

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.