Novinky Odborné články 31.1.2020

Na stretnutie so zamestnávateľmi prišlo do Londýna viac ako 120 Sloveniek a Slovákov

Americká obchodná komora v Slovenskej republike a IT Asociácia Slovenska v spolupráci so Slovenským veľvyslanectvom v Spojenom kráľovstve zorganizovali návštevu Londýna, určenú pre všetky Slovenky a Slovákov, ktorí zvažujú návrat na Slovensko a hľadajú uplatnenie na slovenskom pracovnom trhu.

(Text: ITAS/Slovenské veľvyslanectvo v Spojenom kráľovstve) – Stretnutie Work in Slovakia – Good Idea!, ktoré bolo zamerané na ponuku konkrétnych pracovných miest, sa uskutočnilo 30. januára 2020 na slovenskom veľvyslanectve v Londýne už po druhýkrát a zavítalo naň viac ako 120 našich krajanov.  

Foto: Slovenské veľvyslanectvo v Spojenom kráľovstve.

Tento rok sa v Londýne predstavilo 14 zamestnávateľov, ktorí prišli s ponukou práce v kvalifikovaných pracovných pozíciách. Zastúpené boli spoločností z oblasti informačných a komunikačných technológií (AT&T, IBM, O2), ale aj zo zdravotníckeho sektora či laboratórneho výskumu. Okrem verejného a súkromného zdravotníctva (Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta, Medirex Group) prišli aj zástupcovia Ministerstva zdravotníctva SR a Národného centra zdravotníckych informácií. 

Prítomný bol tiež segment cestovného ruchu  (skupina ZAR Invest), svoje ponuky prišli krajanom do Londýna predstaviť aj zástupcovia  Magistrátu hl.m. Bratislavy a Inštitútu pre stratégie a analýzy. Počas podujatia mohli prítomní získať bližšie informácie aj o zaujímavých programoch neziskových organizácií Nexteria a LEAF s cieľom zostať v kontakte so Slovenskom.

Tento rok sa v Londýne predstavilo 14 zamestnávateľov, ktorí prišli s ponukami na prácu v kvalifikovaných pracovných pozíciách. Zastúpené boli spoločností z oblasti informačných a komunikačných technológií, ale aj zo zdravotníckeho sektora či laboratórneho výskumu. 

„Prišli prevažne mladí ľudia, mali naštudované pracovné ponuky a zaujímali sa najmä o návrat na východne Slovensko. Záujem o pracovné ponuky bol veľký a s niektorými sme diskutovali až do neskorého večera. Teší ma, že sa zaujímali aj o výskum na Slovensku. Chcem oceniť veľmi dobrú prípravu akcie zo strany našej ambasády,“ uviedol prvý viceprezident ITAS Mario Lelovský. Podľa neho je zrejmé, že Slovensko musí mať pre našich krajanov v zahraničí pripravenú komplexnú stratégiu návratovej politiky a taktiež inštitúciu, ktorá ju bude dlhodobo realizovať. 

Foto: Slovenské veľvyslanectvo v Spojenom kráľovstve, ITAS

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Spoločné vyhlásenie skupiny Digital V4 k návrhu rozpočtu EÚ: Ďalšie zaostávanie si nemôžeme dovoliť, požadujeme viac prostriedkov na digitalizáciu

Čítaj viac

Vláda schválila finančné prostriedky na podporu aktivít Digitálnej koalície

Čítaj viac

Novým členom ITAS sa stala spoločnosť Lighting Beetle

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.