Novinky Tlačové správy a stanoviská 3.2.2020

Medzi členmi ITAS vítame spoločnosť SmartHead

Najnovším členom IT Asociácie Slovenska sa stala spoločnosť SmartHead, autor unikátneho Sustainability profilingu firiem.

SmartHead umožňuje firmám prostredníctvom ich Sustainability profilu manažovať, analyzovať a reportovať dáta v oblasti firemnej udržateľnosti/CSR a transparentne komunikovať svoje výsledky smerom k stakeholderom (zákazníci, zamestnanci, obchodní partneri, investori).

Ide o dáta o aktivitách, ktorými firma podporuje udržateľný rozvoj, impakty, ciele trvalo udržateľného rozvoja (ang. Sustainable Development Goals – SDGs), vízia, certifikáty či reporty. Aktivity sú zaradené do oblastí stratégia a manažment, dodávateľský reťazec, životné prostredie, zamestnanci, ľudské práva a komunita. Firma zároveň k svojim aktivitám priraďuje prislúchajúce SDGs.

Na základe Sustainability profilov firiem sú spoločnosti zaradené do rankingu: FIRMY, KTORÝM ZÁLEŽÍ – Transparentnosť v udržateľnom podnikaní (ang. COMPANIES THAT CARE – Transparency in Corporate Sustainability). 

V SmartHead poskytujeme firmám profesionálny nástroj, ktorý našim klientom umožňuje efektívne spravovať dáta v oblasti udržateľnosti a transparentne komunikovať výsledky svojim stakeholderom.

Veronika Osvaldová, CEO SmartHead Co. s.r.o.

Medzi klientov firmy patria spoločnosti DELL, EY, O2, Oriflame, Pernod Ricard, Dedoles, Pixel Federation, WEM, Accace, Tesco, Kaufland, BMW, Citi, RedBull a ďalšie. Ranking firiem si môžete pozrieť TU.

Viac o spoločnosti sa dozviete na webe Besmarthead.com alebo v sekcii Členovia na webe ITAS

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Hlavná cena v súťaži IT Fitness Test 2021 má svojho majiteľa

Čítaj viac

Novým členom ITAS sa stala spoločnosť Plaut Slovensko

Čítaj viac
Nezaradené
11.1.2022

Verejné pripomienkovanie štátnych IT projektov (11. 1. 2022)

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.