Novinky 13.12.2017

IT Ročenka 2017

ІT priemysel na Slovensku v posledných rokoch výrazne ovplyvňovali štátne projekty financované z eurofondov. Keďže starý operačný program OPІS skončil a nový OPІІ ešte poriadne nenaštartoval, vlani mnohé veľké ІT firmy zaznamenali prepad. Pri dodávateľoch výrazne napojených na štátne projekty sa prepad tržieb pohyboval až v desiatkach percent. Pozitívna správa je tá, že sa zásadne nezmenila zamestnanosť, naopak, výrazne vzrástol export. Podrobnejšie údaje o tom, ako sa vyvíjal slovenský ІT priemysel v minulom roku, nájdete v ďalšom vydaní ІT ročenky, ktoré držíte v rukách. Tento rok sme prehodili poradie rubrík, začíname obľúbenými rebríčkami hodnotiacimi výkonnosť firiem, pokračujeme prieskumami, informatizáciou, rubrikou Kto je kto a adresár firiem nájdete na konci ІT ročenky.

ІT sektor si v uplynulom období udržal rastovú trajektóriu. Základný ukazovateľ výkonnosti odvetvia, t. j. pridaná hodnota, medziročne stúpol o 11,4 %, tržby sa zvýšili o 18,3 % na 2,96 miliardy eur a sumárny zisk po zdanení je oproti roku 2014 takmer o jednu pätinu vyšší. Z technologických trendov treba spomenúť výraznejší záujem o cloudové riešenia, bezpečnosť, internet vecí, aplikácie využívajúce prvky umelej inteligencie, smartbanking či konvergované riešenia.

Verím, že ІT ročenka bude aj naďalej vaším celoročným užitočným sprievodcom priemyslom informačných a komunikačných technológií na Slovensku.

Martin Drobný

IT Ročenka 2017

Komentovať

Ďalšie Aktuality

Novým členom IT Asociácie Slovenska sa stala spoločnosť Arbitas

Čítaj viac

VŠEMvs udelila čestný titul Doctor honoris causa Máriovi Lelovskému

Čítaj viac

ROZHOVOR | Mário Lelovský – úspešnosť IT Fitness Testu v roku 2019 klesla

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.