Novinky 13.12.2017

IT Ročenka 2017

ІT priemysel na Slovensku v posledných rokoch výrazne ovplyvňovali štátne projekty financované z eurofondov. Keďže starý operačný program OPІS skončil a nový OPІІ ešte poriadne nenaštartoval, vlani mnohé veľké ІT firmy zaznamenali prepad. Pri dodávateľoch výrazne napojených na štátne projekty sa prepad tržieb pohyboval až v desiatkach percent. Pozitívna správa je tá, že sa zásadne nezmenila zamestnanosť, naopak, výrazne vzrástol export. Podrobnejšie údaje o tom, ako sa vyvíjal slovenský ІT priemysel v minulom roku, nájdete v ďalšom vydaní ІT ročenky, ktoré držíte v rukách. Tento rok sme prehodili poradie rubrík, začíname obľúbenými rebríčkami hodnotiacimi výkonnosť firiem, pokračujeme prieskumami, informatizáciou, rubrikou Kto je kto a adresár firiem nájdete na konci ІT ročenky.

ІT sektor si v uplynulom období udržal rastovú trajektóriu. Základný ukazovateľ výkonnosti odvetvia, t. j. pridaná hodnota, medziročne stúpol o 11,4 %, tržby sa zvýšili o 18,3 % na 2,96 miliardy eur a sumárny zisk po zdanení je oproti roku 2014 takmer o jednu pätinu vyšší. Z technologických trendov treba spomenúť výraznejší záujem o cloudové riešenia, bezpečnosť, internet vecí, aplikácie využívajúce prvky umelej inteligencie, smartbanking či konvergované riešenia.

Verím, že ІT ročenka bude aj naďalej vaším celoročným užitočným sprievodcom priemyslom informačných a komunikačných technológií na Slovensku.

Martin Drobný

IT Ročenka 2017

Komentovať

Ďalšie Aktuality

VIDEO Správy RTVS: Vysokoškoláci obsadzujú miesta pre maturantov

Čítaj viac

Hlavná cena v súťaži IT Fitness Test 2021 má svojho majiteľa

Čítaj viac

Novým členom ITAS sa stala spoločnosť Plaut Slovensko

Čítaj viac

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.